• Czysty biznes to nasza specjalność

Wynajem czy zakup?

  • 26 listopada 2020
  • Autor: Piotr

Odzież robocza – wynajem czy zakup?

Ubrania robocze są podstawą wyposażenia pracowników z wielu branż – spożywczej, gastronomicznej, przemysłowej. Właściciele małych, średnich i dużych firm często stoją przed ważnym wyborem i nie wiedzą, co będzie lepsze z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników i opłacalności prowadzenia biznesu – zakup czy wynajem odzieży roboczej? Jakie są mocne i słabe strony obu tych rozwiązań?

Wynajem odzieży roboczej – zalety i wady

Odzież robocza zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy, jest nie mniej ważna, co odpowiedni sprzęt i narzędzia. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem ubrań roboczych? Rozwiązanie to ma sporo zalet. Wynajem odzieży roboczej pozwala zaopatrzyć pracowników w dopasowaną, oznakowaną odzież, spełniającą wymagania danej branży i dostosowanej do rodzaju wykonywanej  pracy. Wynajem odzieży roboczej jest znacznie tańszy, niż zakup nowych elementów garderoby dla pracowników. To świetny sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, szczególnie w tych trudnych czasach. Co więcej firmy, które oferują tego typu usługi, zajmują się również serwisem odzieży roboczej – co to oznacza z punktu widzenia Klienta (przedsiębiorcy)? Nie musi on zajmować się praniem i naprawą odzieży, obowiązki te leżą po stronie firmy zajmującej się “wynajmem czystości”, która dba o wizerunek pracowników Klienta, dzięki regularnym dostawom czystej i świeżej odzieży roboczej. To bardzo korzystne rozwiązanie szczególnie dla firm, których pracownicy eksploatują zaawansowaną odzieży roboczą podczas pracy w trudnych warunkach – właściciel nie musi tracić czasu i pieniędzy na zajmowanie się konserwacją, przechowywaniem i naprawą tego typu ubrań ochronnych (w przypadku specjalistycznej odzieży, zakup nowych kompletów jest sporym wydatkiem). Jakie są minusy leasingu odzieży roboczej? Ubrania, które noszą pracownicy nie są własnością pracodawcy, a firmy zewnętrznej.

Zakup odzieży roboczej – zalety i wady

Główną zaletą zakupu odzieży roboczej jest posiadanie jej na własność przez przedsiębiorcę. Natomiast wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami, jak pielęgnacja, naprawy i monitorowanie stopnia zużycia odzieży. Mimo, iż kupno odzieży pracowniczej jest jednorazową inwestycją, tak naprawdę co jakiś czas trzeba uzupełniać braki związane właśnie z jej eksploatacją, co jest czasochłonnym i kosztownym zajęciem. Regularny zakup nowych zestawów może stanowić spore obciążenie finansowe dla części firm.

Podsumowując, wynajem i serwis odzieży roboczej to wygodne i przystępne cenowo rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy czas oraz pieniądze. Nasza firma od lat świadczy tego typu usługi – zapraszamy serdecznie do kontaktu wszystkich Klientów, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom wygodną, trwałą – zawsze czystą i świeżą odzież roboczą do pracy.